Domů » zpravodajství Hej, Občané!, z.s. » z domova » Brexit a zbytečné katastrofické scénáře

Brexit a zbytečné katastrofické scénáře

slyšíme furt dokola:
1) VB nic neušetří, Farage to potvrdil, že nemůže garantovat, že 350 mil liber přibude na účtu zdravotního pojištění
odpověď je jednoduchá:
VB v každém případě ušetří prostředky, které odváděla do rozpočtu EU, byla navíc čistý plátce, takže úspora je nesporná, za co svoje peníze utratí resp kam půjdou je věc zcela jiná, ale rozhodne si o tom sama a nikdo jiný.
2) Masová migrace, migrantů se nezbaví, budou proudit dál, bude je beztak muset přijmout
i zde je přínos Brexit jasný, koho se zbaví či nezbaví je otázka jednání s EU, nicméně může svobodně učinit opatření proti migraci z non EU zemí, navíc i migrace z EU zemí bude bezesporu pod vetší kontrolou a bude mít řád.
3) VB bude EU platit za přístup k trhu
K placení přístupu na společný trh po Brexitu, jistě uznáte že VB není trpaslík a nelze ji srovnávat třeba s Islandem, je vůbec otázkou zda EU víc potřebuje její trh nebo ona trh EU, naskýtá se tedy otázka zda EU nebude platit VB za přístup na její trh, VB je sice trochu rezavá ale stále ještě světová velmoc, nejde jen o sílu ekonomiky, ale hlavně o tradici, kterou si nekoupíte, zato EU dostává ránu za ránou, velmocí se ještě ani nestala a takhle ani nestane, EU totiž existuje jenom tehdy není li to proti zájmům Francie a Německa pokud ano pak už zase rychle existuje Francie a Německo o jednotném postupu vůči non EU státům si může EU nechat zdát.
Brexit je špatně, CZEXIT by byla katastrofa
Nic takového, Česká republika se umí o sebe postarat, má strategickou, staletími potvrzenou, polohu v srdci Evropy, kterou nelze ignorovat. ČR nepotřebuje ani na Východ ani na Západ, Evropa potřebuje ČR stejně tak jako ČR Evropu.
P.S.
Zastánci EU neustále, mluví o penězích, dokazuje to jejich morální zoufalství, kdyby byli dostatečně morálně silní, nemuseli by argumentovat penězi, k vydírání a úplatkům se uchylují jen morálně slabí. Svobodu spojenou s tradicí si za peníze nekoupíte, proto mají větší hodnotu než celá EU a také proto si ji ti co měli peníze chtěli bud´ koupit nebo zlikvidovat.
Žarko Jovanovič, Hej, občané z.s.,
za silnou a suverénní ČR,
spolupracující Evropu národních států
internetová prezentace: www.hejobcane.cz
YouTube video: https://www.youtube.com/channel/UCXUYAfDy8yuW_TbV4CFDxIw
Facebook komunita: https://www.facebook.com/hejobcane/
Facebook diskusní skupina :https://www.facebook.com/groups/hejobcane