Domů » zpravodajství Hej, Občané!, z.s. » ze světa » USA » Donald Trump, USA a obchodní válka

Donald Trump, USA a obchodní válka

Čvc 19, 2018
v USA
920 přečtení

D. Trump, USA a obchodní válka, pojem který je naprosto nesmyslný a umělý vztaženo k novým krokům a bohužel ale často používaný.

Donald Trump (ilistrační foto) Foto by Gage Skidmore  (CC BY-SA 2.0)

Válku vnímáme logicky jako něco negativního, to je důvod proč se ted toto slovo dostalo do popředí s postupem D. Trumpa a USA, přitom není vůbec žádný důvod ho nově používat.
Válka ve smyslu boje, soupeření či soutěže v obchodě vždy existovala a je dokonce vnímána jako něco pozitivního, proč tedy najednou válka?
Dávno také reálně používáme embarga, sankce a blokády, spousta jich je v platnosti vůči zemím jako je Rusko, S. Korea, ale i dalším, vůči organizacím, ale i lidem.
To je skutečná obchodní válka, tedy boj, který má přimět protistranu často vnímanou jako nepřítel ke krokům, které by jinak neudělala nebo by k nim musela být donucena vojensky.
Opatření D. Trumpa nejsou tentokrát žádným útokem USA,
ale projevem naprostého zdravého rozumu, proč dovážet něco co máme?
Proč platit za něco co si dokážeme sami vyrobit, tradičně vyrábíme a umíme to dobře?
D. Trump chce chránit vlastní proti cizímu, nechce nikoho likvidovat jako to ve jménu svobody a volného obchodu dělají nadnárodní firmy všude na světě dnes a denně, tak v čem je problém? Že ho americké zajímá víc než „světové“, to je přirozené, světového nic není, je jen americké, ruské, čínské a pak nadnárodní.
Za všechno co dovezeme zatím musíme platit,
málokdo nám chce dát něco zadarmo, to že jsou USA gigantickým celosvětovým dlužníkem je jasné, to že své dluhy nikdy nezaplatí je jasné taky.
Proč jim tedy nutíme něco co sami nechtějí?
To že se obětí celosvětového nadnárodního kapitálu a moci stávají malé státy jsme si tak nějak zvykli,
v posledních desítkách let, ale přišla řada na giganty jako jsou USA a Rusko, stejně jako národy i všechny státy jsou ohroženy, někdo méně, někdo více, někdo přijde na řadu dříve, někdo později pokud neodmítneme celosvětovou sluníčkářskou politiku svobody a lásky, která povede k ovládnutí světa hrstkou vyvolených bez národní i státní příslušnosti, zodpovídajících se sami sobě.