Domů » zpravodajství Hej, Občané!, z.s. » ze světa » Kosovo a Thaci prezident? Gangster zvolen gangstery?

Kosovo a Thaci prezident? Gangster zvolen gangstery?

Dub 7, 2016
Publikoval:
2293 přečtení
Hodnocení uživatelů: 0.0 (0 hlasů)
Posílám

Gangsteři, kteří vládnou Kosovu, vděčí za svou moc USA
citace z amerického časopisu Foreign Policy
Tajné depeše NATO, k nimž se dostal britský deník The Guardian, vnímají Thaciho jako „velkou rybu ve strukturách zločineckého podsvětí“
Dick Marty, zvláštní zpravodaj Rady Evropy pro lidská práva, ve zprávě z roku 2010 konstatoval, že kosovská mafie po Evropě pašovala a pašuje heroin, zbraně i lidské orgány, které odebírala srbským zajatcům. Označil i jejího lídra – Thaciho.
Carla del Ponteová, exžalobkyně Mezinárodního tribunálu v Haagu pro zločiny spáchané v bývalé Jugoslávii, že v roce 1999 osobně organizoval únos až tří stovek kosovských Srbů, které UCK převezla do Albánie a tam jim lékaři odebírali tělesné orgány, které mafie prodávala zájemcům v Evropě.
Thaci si už jako politický vůdce UCK známý pod přezdívkou Had záhy získal náklonnost vlivných západních politiků – mj. britského expremiéra Tonyho Blaira, který přemluvil tehdejšího šéfa Bílého domu Billa Clintona k vojenskému zásahu vůči Jugoslávii kvůli Kosovu, a především Madeleine Albrightovou, Clintonovu šéfku diplomacie. Ta ho nepokrytě obdivovala a prosazovala, jak jen to šlo.
Není to nic jiného než srbská propaganda a snaha ublížit mi
Hashim Thaci
Je třeba něco dodat? Koukněte na světové i naše politiky
Žarko Jovanovič
Hej, Občané!, z.s.
www.hejobcane.cz
https://www.facebook.com/hejobcane/
https://www.facebook.com/groups/hejobcane
zdroj Právo, Novinky.cz