Domů » zpravodajství Hej, Občané!, z.s. » z domova » Členové BPI Kroměříž – děkujeme, odcházíme!

Členové BPI Kroměříž – děkujeme, odcházíme!

Bře 11, 2016
Publikoval:
1026 přečtení
Hodnocení uživatelů: 0.0 (0 hlasů)
Posílám

Hromadná rezignace BPI, Kroměříž
Ano, je důležité nejen co, ale také jak.
Jsou cesty kratší a snažší a také delší a těžší,
je na každém jestli je pro něj důležitý cíl,
nebo i jak ho bylo dosaženo.
Hej, Občané!, z.s.
www.hejobcane.cz
https://www.facebook.com/hejobcane/
https://www.facebook.com/groups/hejobcane

kompletní text prohlašení
Kompletní vedení okresní členské organizace BPI Kroměříž spolu s dalšími členy Kroměřížské organizace, z nichž jeden je navíc krajským místopředsedou Zlínského kraje, se dne 10. 3. 2016 rozhodli hromadně vystoupit z BPI. Tento odchod pracovně nazvali „Děkujeme odcházíme“. V důsledku tohoto kroku okresní organizace BPI v Kroměříži zanikla.
Důvodem k takto radikálnímu kroku bylo:
– zjištění, že jsou jak hnutí Úsvit, tak BPI ve skutečnosti ovládány Vítem Bártou a jeho přívrženci. Vít Bárta je vzhledem ke své politické minulosti pro tyto členy zcela nepřijatelný. Není pro ně zárukou, že původní myšlenka bude pokračovat. Členové se naopak domnívají, že tato myšlenka bude znásilněna v zájmu politických a mocenských ambicí Víta Bárty.

– fakt, že po celou dobu činnosti v BPI byli řadoví členové ohledně vlivu Víta Bárty obelhávání, s čímž je spojena ztráta důvěry vůči vedení spolku.

– vývoj posledních událostí, kdy bylo v rámci spolku členům doporučováno o této situaci mlčet a nadále ji nerozviřovat. Členové se naopak domnívají, že veřejnost a podporovatelé spolku mají plné právo znát pravdu a jakékoliv zamlčování považují za neférové vůči všem.

– odcházejícím členům vadí, že předsedové Doc. Martin Konvička a Miroslav Lidínský nejsou skutečným vedením svých organizací.

– uzavření dohody, která BPI zavazuje k velmi vysokým finančním závazkům, aniž by tato dohoda byla schválena členskou schůzí či akční radou.
Odcházející členové prohlašují, že vše, co dělali pro tento spolek, dělali dobrovolně ze svého dobrého přesvědčení a jsou zklamáni vývojem situace, jehož se nechtějí nadále zúčastňovat. Ve svém boji proti islamizaci budou bojovat i nadále, zachovají si strukturu a zůstanou spolu v kontaktu. Věří, že nejsou se svým názorem v BPI osamoceni a další členové z jiných okresů a krajů se rozhodnou je následovat. Vydali také prohlášení k členům BPI.